Maciej Wilczyński, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer”, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 20 w Kielcach, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w sumo.

W tym roku Mistrzostwa odbywały się w Warszawie w dniach 19 – 23 października. Wzięli w nich udział zawodnicy z 10 państw.

Podopieczny trenera Karola Kucharczyka, w kategorii wagowej 40 kg przegrał tylko jedną walkę o wejście do finału, co pozostawiło mu jedynie możliwość walki o brąz.

To nie pierwszy sukces tego zawodnika w 2017 roku. Na Mistrzostwach Polski w sumo Maciej Wilczyński był drugi. Srebro wywalczył również na Pucharze Polski w sumo.

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnego komentarza.