Dwa medale lekkoatletów ze Świętokrzyskiego podczas OOM 2018.

Dwa medale zdobyli reprezentanci Województwa Świętokrzyskiego podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w lekkoatletyce.

Złoty medal w biegu na 2000m z przeszkodami zdobył Adam Kołodziej z MUKS Wisła Junior Sandomierz. Podopieczny trenera Andrzeja Mirka uzyskał czas 5:57,00.

Srebrny medal w biegu na 800m z czasem 1:52,92 zdobył zawodnik KKL Kielce Adam Masaczyński. Trenerem zawodnika z Kielc jest Krzysztof Jóźwik.

5 medali bokserów ze Świętokrzyskiego podczas OOM 2018!

5 medali zdobyli reprezentanci województwa Świętokrzyskiego podczas Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Wielkopolska 2018.

Złoty medal w kategorii 50kg zdobyła reprezentantka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Wiktoria Dziekan. W kategorii 52 kg jej klubowa koleżanka, Natalia Kaniewska zdobyła medal brązowy. Srebrny medal w kategorii 66kg wywalczyła Kinga Wiśniewska (SKB Skarżysko Kamienna), a reprezentująca KKB Rushh Kielce Maja Świercz w kategorii 80kg zdobyła medal brązowy.

W rywalizacji mężczyzn Kacper Tokarz z KS Skalnik Wiśniówka zdobył brązowy medal w kategorii 50kg.

Brązowy medal na OOM w Taekwondo!

Olga Pochylska, zawodniczka Sekcji Taekwondo Olimpijskiego Klubu Sportowego Dragon Starachowice, podopieczna trenera Krzysztofa Wagi zdobyła brązowy medal w walce sportowej w kategorii +59 kg podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych 2018 w Swarzędzu – Zalesewie.

Wysokie punktowane miejsca zajęli dwaj zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego, Jakub Cemerys i Jakub Fulara, którzy w kategorii 33kg zajęli 5 miejsca.

Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów ŚwFS i Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2017.

W czwartek 5 kwietnia odbył się Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. Celem Zjazdu były zmiany w Statucie ŚwFS, które zebrani delegaci przyjęli jednogłośnie.
Bezpośrednio po Zjeździe odbyła się konferencja dla prezesów Okręgowych Związków Sportowych, klubów i trenerów. Tematem było szkolenie Kadr Wojewódzkich w 2018 roku. Razem z konferencją odbyło się wręczenie wyróżnień dla najlepszych dyscyplin i klubów sportowych w Województwie Świętokrzyskim za współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za 2017 rok.