Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dom Polski Wschodniej w Brukseli podjął się organizacji kolejnej edycji polskiej imprezy biegowej Polish Run. Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie  po raz pierwszy  w wyjątkowej, zmienionej formule. W tym roku nie spotkamy się razem na starcie i nie przekroczymy wspólnie linii mety, stając ramię w ramię z innymi biegaczami w tłumie. „Run wherever and whenever you are” (biegnij gdziekolwiek i kiedykolwiek) – to tegoroczna idea biegu Polish Run (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniesie naszą rywalizację w wymiar wirtualny.

Nowa formuła Polish Run zakłada, że każdy z Uczestników będzie realizował dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawia nam pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami. Bez presji i obaw, dla wielu z Nas, którzy zdecydują się na udział w biegu po raz pierwszy, będzie to świetny wstęp do prawdziwego współzawodnictwa, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w nowym kierunku. Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędzie się w sposób znany z większości imprez biegowych. Z pełnym zaufaniem pozostawiamy to w rękach naszych Zawodników. Jedynym wymogiem jest ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją.

W związku z nową formułą zawodów zapraszamy do udziału nie tylko mieszkańców Brukseli i okolic ale całe międzynarodowe środowisko związane z aktywnym sposobem spędzania czasu wolnego od pracy i obowiązków życia codziennego. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyzujących z Polską i współpracujących z województwami Polski Wschodniej, zapraszamy początkujących biegaczy, amatorów oraz profesjonalistów, biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i maratończyków, stałych bywalców biegów, jak i debiutantów.

W tym szczególnie trudnym roku przypada także wyjątkowa rocznica 40-lecia NSZZ Solidarność. Zjednoczmy się w samym sercu Naszej Europy i okażmy solidarność ze wszystkimi, których dotknęły skutki pandemii COVID-19. Mamy nadzieję, że jak co roku Polish Run będzie okazją do zgromadzenia funduszy, tym dla tych, którzy tego potrzebują. Biegając Pomagamy!

Na potrzeby organizacji wydarzenia otwarta została strona internetowa http://www.polishrun.eu, dzięki której zainteresowani mogą  zarejestrować się do udziału w zawodach, ale też daje ona możliwość promocji sportowych wydarzeń odbywające się w Polsce poza jej granicami.

W związku z powyższym zapraszamy do aktywnego udziału w wydarzeniu poprzez osobisty udział w biegu. Jesteśmy przekonani, że państwa zaangażowanie i uczestnictwo w wydarzeniu organizowanym przez polskie samorządy w Brukseli przyczyni się do większego zainteresowania udziałem w zawodach. Zachęcany też do nagrania krótkiego wideo z państwa udziałem zachęcającego do udziału w zawodach Polish Run, które moglibyśmy udostępnić w mediach społecznościowych w celu promocji wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że tego typu aktywność przyniesie nam obopólne korzyści i przyczyni się do promocji Polski w świecie i aktywizacji ludzi kochających sport oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W sprawie dalszych kwestii organizacyjnych do dyspozycji pozostaje Pan Michał Szczepura – Przedstawiciel Województwa Podlaskiego w Brukseli (tel.: 02 738 02 22, e-mail: info@podlaskie.eu).

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnego komentarza.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony. Pozostanie on tylko do wiadomości Świętokrzyskiej Federacji Sportu.