Trzech młodych zawodników ze świętokrzyskiego w kadrze narodowej juniorów w bilard. Województwo Świętokrzyskie i Nosan Kielce zwycięzcami klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego. Sześć medal zawodników naszego regionu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard 2020.

Świetny start w mistrzostwach Polski juniorów w bilard, rozegranych w Łodzi, zanotowali zawodnicy Nosanu Kielce i UKS Miłek Wiślica. Bilardziści województwa świętokrzyskiego wygrali klasyfikację punktową Systemu Współzawodnictwa Sportowego, natomiast Nosan Kielce okazała się najlepszy w klasyfikacji klubowej SWS. Łącznie z mistrzostw nasi reprezentanci przywieźli aż 6 medali. Klasą samą w sobie była Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica), która zdominowała rywalizację dziewczyn w swojej grupie zdobywając dwa złote medale (8 bil i 9 bil). W tej samej grupie, w odmianie 8 bil srebrny medal wywalczyła Izabela Jońska (Nosan Kielce). Wicemistrzem Polski odmiany 10 bil został Szymon Bruśnicki (Nosan Kielce), a brązowy medal w 14/1 wywalczył Maciej Słowik (Nosan Kielce). W rozgrywkach drużynowych Nosan Kielce wywalczył srebrny medal, a wystąpił w składzie : Bruśnicki, Słowik i Jeremi Nowak.

Świetne wyniki zawodniczek i zawodników dały naszemu województwu zwycięstwo w klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży MS, a najlepszym klubem w tej klasyfikacji został Nosan Kielce. Bardzo dobre wyniki na Mistrzostwach zaowocowały powołaniami do kadry narodowej juniorów, które otrzymali : Szymon Bruśnicki, Dominika Pawełczyk i Izabela Jońska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych imprezach również tych z Orłem na piersi. Ogromne gratulacje za świetne wyniki należą się trenerom, rodzicom i Partnerom. Co bardzo ważne i cieszy, że młodych uzdolnionych zawodników w naszym województwie nie brakuje.

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnego komentarza.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie upubliczniony. Pozostanie on tylko do wiadomości Świętokrzyskiej Federacji Sportu.