KOMUNIKAT ŚWIĘTOKRZYSKIEJ FEDERACJI SPORTU – PODPISANIE UMOWA Z MINISTERSTWEM SPORTU.

Koleżanki i Koledzy
Pragnę poinformować, że Świętokrzyska Federacja Sportu w Kielcach podpisała umowę na realizację zadań szkoleniowych  z Ministerstwem Sportu na rok 2020.
Zgodnie z przeprowadzonymi ustaleniami kwota umowy  jest zgodna z naszym wcześniejszym wnioskiem.
Mamy więc już podpisane wszystkie umowy ( wcześniej podpisane dwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego ) i rozpoczęliśmy realizację oraz rozliczanie akcji szkoleniowych.
Cieszę się również, że część z Was  planowała skorzystać z możliwości aplikowania o dodatkowe środki w ramach programu MS “Wakacje +” o czym świadczą liczne telefony z pytaniami dotyczące pomocy przy przygotowaniu wniosków. Mam nadzieję, że udało się pomóc i zachęcić do aplikowania o dodatkowe środki.
Tak jak do tej pory służymy pomocą i w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub email.
Pozdrawiam serdecznie
wiceprezes
Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach
Grzegorz Kędzierski

KOMUNIKAT ŚWIĘTOKRZYSKIEJ FEDERACJI SPORTU – UMOWA Z MARSZAŁKIEM PODPISANA

Miło nam poinformować że w dniu 9 czerwca została podpisana Umowa z Urzędem Marszałkowskim na realizację szkolenia w 2020 roku.

Cieszy nas fakt, że mimo COVID 19  wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego jest zgodne z naszym zapotrzebowaniem i takie same ustalenia mamy

z Ministerstwem Sportu. Efektem tych wielu spotkań i rozmów będą umowy, które pozwolą nam w pełni zrealizować złożone przez Was plany szkoleń i imprez. Oczywiście mamy świadomość, że będzie to bardzo trudny okres pod względem organizacyjno – logistycznym, ale jestem przekonany, że wspólnie uda nam się przezwyciężyć wszelki problemy wywołane przez koronawirusa.

Jednocześnie bardzo dziękuję za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość, ale jak doskonale wiemy wszyscy czekaliśmy na to jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiologiczna, co skutkowało odpowiednimi decyzjami władz RP, bez których nie mogliśmy podejmować żadnych działań. 

Dzisiaj już realizujemy nowe zadania szkoleniowe oraz rozliczamy zaległości i będziemy robili wszystko aby nadążyć za Waszymi działaniami, które ruszyły ze zdwojoną siłą. Jestem jednak przekonany, że uda nam się wszystko sprawnie  przeprowadzić dbając jednocześnie o przestrzeganie wszelkiego rodzaju zaleceń sanitarnych wydanych przez Rząd RP oraz poszczególnych związków sportowych.

Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań lub pomocy prosimy o kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na imprezach sportowych

wiceprezes

Świętokrzyskiej Federacji Sportu

Grzegorz Kędzierski

Akcja Weekend Pozytywnych Emocji.

Koleżanki i Koledzy

 

Urząd Miasta Kielce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zapraszają do udziału i promocji naszego regionu w ramach akcji Weekend Pozytywnych Emocji #kielceisReady #SwietokrzyskieisReady

Kielce ze względu na położenie w sercu Gór Świętokrzyskich są idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku. Szlaki rowerowe, piesze, położone w centrum miasta rezerwaty geologiczne są gotowe na Państwa przyjazd.

Serdecznie zapraszamy do promocji wydarzenia oraz bezpośredniego udziału. Zgłoszenia i informacje znajdziecie na stronie: http://www.um.kielce.pl/kielceisready/

Pozdrawiam serdecznie

 

Wiceprezes Zarządu

Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach

Grzegorz Kędzierski

Już po raz 4 odbędzie się PolishRun!

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dom Polski Wschodniej w Brukseli podjął się organizacji kolejnej edycji polskiej imprezy biegowej Polish Run. Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie  po raz pierwszy  w wyjątkowej, zmienionej formule. W tym roku nie spotkamy się razem na starcie i nie przekroczymy wspólnie linii mety, stając ramię w ramię z innymi biegaczami w tłumie. „Run wherever and whenever you are” (biegnij gdziekolwiek i kiedykolwiek) – to tegoroczna idea biegu Polish Run (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniesie naszą rywalizację w wymiar wirtualny.

Nowa formuła Polish Run zakłada, że każdy z Uczestników będzie realizował dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawia nam pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami. Bez presji i obaw, dla wielu z Nas, którzy zdecydują się na udział w biegu po raz pierwszy, będzie to świetny wstęp do prawdziwego współzawodnictwa, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w nowym kierunku. Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędzie się w sposób znany z większości imprez biegowych. Z pełnym zaufaniem pozostawiamy to w rękach naszych Zawodników. Jedynym wymogiem jest ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją.

W związku z nową formułą zawodów zapraszamy do udziału nie tylko mieszkańców Brukseli i okolic ale całe międzynarodowe środowisko związane z aktywnym sposobem spędzania czasu wolnego od pracy i obowiązków życia codziennego. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyzujących z Polską i współpracujących z województwami Polski Wschodniej, zapraszamy początkujących biegaczy, amatorów oraz profesjonalistów, biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i maratończyków, stałych bywalców biegów, jak i debiutantów.

W tym szczególnie trudnym roku przypada także wyjątkowa rocznica 40-lecia NSZZ Solidarność. Zjednoczmy się w samym sercu Naszej Europy i okażmy solidarność ze wszystkimi, których dotknęły skutki pandemii COVID-19. Mamy nadzieję, że jak co roku Polish Run będzie okazją do zgromadzenia funduszy, tym dla tych, którzy tego potrzebują. Biegając Pomagamy!

Na potrzeby organizacji wydarzenia otwarta została strona internetowa http://www.polishrun.eu, dzięki której zainteresowani mogą  zarejestrować się do udziału w zawodach, ale też daje ona możliwość promocji sportowych wydarzeń odbywające się w Polsce poza jej granicami.

W związku z powyższym zapraszamy do aktywnego udziału w wydarzeniu poprzez osobisty udział w biegu. Jesteśmy przekonani, że państwa zaangażowanie i uczestnictwo w wydarzeniu organizowanym przez polskie samorządy w Brukseli przyczyni się do większego zainteresowania udziałem w zawodach. Zachęcany też do nagrania krótkiego wideo z państwa udziałem zachęcającego do udziału w zawodach Polish Run, które moglibyśmy udostępnić w mediach społecznościowych w celu promocji wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że tego typu aktywność przyniesie nam obopólne korzyści i przyczyni się do promocji Polski w świecie i aktywizacji ludzi kochających sport oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W sprawie dalszych kwestii organizacyjnych do dyspozycji pozostaje Pan Michał Szczepura – Przedstawiciel Województwa Podlaskiego w Brukseli (tel.: 02 738 02 22, e-mail: info@podlaskie.eu).

Informacja w sprawie Walnego Zjazdu Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów ŚwFS.

Koleżanki i Koledzy

Pragnę poinformować, że Zarząd Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach,  w związku ze stanem epidemii oraz dbałością o zdrowie nas wszystkich, podjął uchwałę odwołującą zaplanowany na dzień 22 kwietnia 2020 r. Walny Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy ŚwFS. W chwili obecnej  nie jesteśmy też niestety w stanie podać nowej daty i formy Zjazdu z wiadomych względów. Jednak jeżeli  tylko  wystąpią takie możliwości jak najszybciej podejmiemy działania w celu ustalenia nowego terminu spotkania. Pragnę  również poinformować, że  jestem  na  bieżąco  w kontakcie z Ministerstwem Sportu w sprawie działań Federacji, jak również zmian jakie  niesie  za sobą  obecna sytuacja  i podejmowane  przez nasz Rząd zmiany w prawie. Przed Świętami pozwoliłem sobie wysłać do Was informacje o szansach  na wsparcie finansowe  o jakie  mogą ubiegać się Stowarzyszenia i mam nadzieję, że część  będzie mogła skorzystać z tej pomocy do czego zachęcam. Czekamy  również  na  informacje z Urzędu Marszałkowskiego dotyczące rozstrzygnięć i przewidzianych działań w zakresie realizacji umów. Jak tylko  będziemy posiadali konkrety opublikujemy je na naszej stronie i poinformujemy Was drogą elektroniczną.

Życząc zdrowia pozdrawiam serdecznie

W imieniu Zarządu ŚwFS

Wiceprezes

Grzegorz Kędzierski

PS

Poniżej treść uchwały Zarządu

UCHWAŁA NR 4/2020 Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu z dnia 16.04.2020 r. w sprawie odwołania Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów.

Zarząd Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach w związku z ogłoszonym stanem epidemii, ale głównie z dbałości o zdrowie i życie  uczestników oraz gości postanawia odwołać zaplanowany na dzień 22 kwietnia 2020 r. Walny Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Delegatów Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. Informacje o nowym terminie przekażemy (minimum 30 dni przed planowaną nową datą) po ewentualnych zmianach wprowadzonych przez Rząd RP lub ustaleniu możliwości przeprowadzenia ich w formie elektronicznej.

Komunikat dotyczący COVID-19 w sprawie zgrupowań i imprez

W związku z ostatnimi decyzjami Rządu oraz zaleceniami Ministerstwa Sportu dotyczącymi COVID-19 , a głównie w imię dbałości o zdrowie Świętokrzyska Federacja Sportu oraz Departament Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, rekomenduje przełożenie na późniejszy termin zaplanowane przez Okręgowe Związki w najbliższym okresie konsultacje, zgrupowania oraz imprezy sportowe również te najmniejsze o zasięgu regionalnym.

Jednocześnie służymy pomocą i w razie jakichkolwiek pytań  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 608 368 683.

Wiceprezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu

Grzegorz Kędzierski

Komunikat Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach w związku z zaistniałą sytuacją w kraju dotyczącą COVID-19

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju dotyczącą COVID-19 i rekomendacji Minister Sportu Danuty Dmowskiej “o odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych, także tych których ustawa nie definiuje jako masowe“ oraz wielu pytań kierowanych do Federacji o to, czy organizować poszczególne imprezy sportowe pragniemy poinformować,  że : to dany Polski Związek Sportowy decyduje o tym czy określone w regulaminach zawody się odbędą czy też wstrzymuje ich organizację lub na jakiej zasadzie są organizowane. Poniżej załączamy link do komunikatu Ministerstwa Sportu w tej sprawie: 

https://www.gov.pl/web/sport/koronawirus—rekomendacje-ministerstwa-sportu

Prosimy więc o bezpośredni kontakt z określonym związkiem lub sprawdzenie informacji na ich stronie internetowej. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny ( 608 368 683 ) i jeżeli tylko  będziemy potrafili to spróbujemy pomóc.

 
 
Wiceprezes Zarządu ŚwFS Kielce
 
         Grzegorz Kędzierski

W dniu 22 kwietnia Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo -Wyborcze Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. Nowi członkowie Zarządu.

W dni 18 lutego odbyło się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań jakie otrzymał za 7 lat kierowania Federacją p. Grzegorz Budziosz, który pod koniec grudnia 2019 złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Podczas posiedzenia przyjęto sprawozdanie z realizacji umów z Ministerstwem Sportu i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz przyjęto propozycje dotyczące podziału środków na szkolenie, współzawodnictwo i podział kadr wojewódzkich na 2020 rok.  Uzupełniono również skład Zarządu w związku z rezygnacją p. Grzegorza Budziosza i p. Marka Kędziora. Nowymi członkami wybrani zostali p. Robert Janus oraz p. Zbigniew Płaczkowski, a p.o prezesa do W.Z. i wyborów będzie p. Grzegorz Kędzierski.  Przyjęto również wstępny projekt nowego statutu, który zostanie rozesłany do wszystkich członków Federacji w celu przedstawienia uwag.

Zarząd podjął również decyzję o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo Wyborczego, które odbędzie się 22 kwietnia 2020 roku.

Waterpoliści KSZO ze złotem OOM 2019!

Znakomicie spisali się piłkarze wodni KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podczas rozgrywanego w Gorzowie Wielkopolskim finałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczni trenerów Mariusza Staweckiego i Roberta Serwina byli faworytem do złota i nie zawiedli, zdobywając mistrzowski tytuł.
Drużyna KSZO grała w składzie: Wiktor Staniszewski, Igor Ostrowski, Daniel Idzikowski, Filip Budzyn, Dariusz Woźniak, Jan Krzowski, Wiktor Walczyk, Brajan Gromski, Wiktor Skit, Jakub Szwagierczak, Kamil Broś, Jan Bąk, Paweł Borek, Piotr Młodawski, Olaf Szwajda, Jan Skaliński.