4 medale dla zawodników ze świętokrzyskiego w OOM w Taekwondo!

2 srebrne i 2 brązowe medale zdobyli zawodnicy Ostrowickiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego, podopieczni trener Wioletty Walerowicz w OOM w Taekwondo Olimpijskim.

Julia Toboła została Vice Mistrzynią Polski w kat. walk +59 kg, Jakub Fulara został Vice Mistrzem Polski w konkurencji dwuboju sprawnościowego, Patryk Gorycki wywalczył brązowy medal w kat. walk -53 kg a Jakub Cemerys wywalczył brązowy medal w kat. walk -45 kg.

Bardzo dobre występy Wiktorii Dąbczyńskiej w Mistrzostwach Polski w Badmintonie.

Wiktoria Dąbczyńska została podwójną mistrzynią Polski w badmintonie w grze pojedynczej i podwójnej z Aleksandra Pająk (obie Orlicz Suchedniów) podczas 56 Indywidualnych Mistrzostw Polski  w Białymstoku w dniach 17-20.09.2020r. To największy sukces w historii klubu z Suchedniowa i województwa świętokrzyskiego.
W dniach 10-13.09.2020 również w Białymstoku Wiktoria wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej i v-ce mistrzyni Polski w grze podwójnej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Natalia Nadrzewia ze złotym medalem OOM 2020 w Żeglarstwie!

Natalia Nadrzewia z UKS „Zalew Kielce” wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży zostając Mistrzynią Polski juniorów młodszych w żeglarstwie  klasie Laser 4.7 Regaty rozgrywane były w Giżycku. Spośród 11 wyścigów Natalia wygrała 6 wyścigów, a w 3 była druga.
Regaty były także finałem Pucharu Polski, w którym pod uwagę bierze się miejsca zajęte w regatach w ciągu całego sezonu. Natalia wygrała klasyfikację dziewcząt w klasie Laser 4.7 U16.
Trenerem zawodniczki jest Aleksander Arian.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BILARD – ŁÓDŹ 2020

Trzech młodych zawodników ze świętokrzyskiego w kadrze narodowej juniorów w bilard. Województwo Świętokrzyskie i Nosan Kielce zwycięzcami klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego. Sześć medal zawodników naszego regionu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard 2020.

Świetny start w mistrzostwach Polski juniorów w bilard, rozegranych w Łodzi, zanotowali zawodnicy Nosanu Kielce i UKS Miłek Wiślica. Bilardziści województwa świętokrzyskiego wygrali klasyfikację punktową Systemu Współzawodnictwa Sportowego, natomiast Nosan Kielce okazała się najlepszy w klasyfikacji klubowej SWS. Łącznie z mistrzostw nasi reprezentanci przywieźli aż 6 medali. Klasą samą w sobie była Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica), która zdominowała rywalizację dziewczyn w swojej grupie zdobywając dwa złote medale (8 bil i 9 bil). W tej samej grupie, w odmianie 8 bil srebrny medal wywalczyła Izabela Jońska (Nosan Kielce). Wicemistrzem Polski odmiany 10 bil został Szymon Bruśnicki (Nosan Kielce), a brązowy medal w 14/1 wywalczył Maciej Słowik (Nosan Kielce). W rozgrywkach drużynowych Nosan Kielce wywalczył srebrny medal, a wystąpił w składzie : Bruśnicki, Słowik i Jeremi Nowak.

Świetne wyniki zawodniczek i zawodników dały naszemu województwu zwycięstwo w klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży MS, a najlepszym klubem w tej klasyfikacji został Nosan Kielce. Bardzo dobre wyniki na Mistrzostwach zaowocowały powołaniami do kadry narodowej juniorów, które otrzymali : Szymon Bruśnicki, Dominika Pawełczyk i Izabela Jońska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych imprezach również tych z Orłem na piersi. Ogromne gratulacje za świetne wyniki należą się trenerom, rodzicom i Partnerom. Co bardzo ważne i cieszy, że młodych uzdolnionych zawodników w naszym województwie nie brakuje.

Brązowy medal MP młodzików w triathlonie dla zawodnika TS Akwedukt Kielce.

W Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie we wszystkich kategoriach wiekowych. W kategorii młodzików, na dystansie supersprinterskim – 400m pływania/8km rower/ 2km bieg – brązowy medal zdobył Jan Brzóska. Jest to pierwszy medal na imprezie mistrzowskiej młodego 15 latka który po starcie w Rawie, razem ze swoim trenerem Grzegorzem Kożuchowskim otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski na międzynarodowe Zawody Nadziei Olimpijskich.

Dwa złote medale MMM w żeglarstwie dla zawodników UKS Zalew Kielce.

W Tarnobrzegu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie w klasie Optimist. Startowało 51 chłopców i 30 dziewcząt w wieku do 13 lat. Reprezentowali oni siedem klubów z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mistrzowski tytuł wśród dziewcząt obroniła Marysia Stachera UKS Zalew Kielce, a złoty medal w rywalizacji chłopców zdobył jej klubowy kolega Aleksander Skowroński. W ten sposób wszystkie złote medale ,,pojechały” do Kielc. Trenerem naszych zawodników jest Wojciech Kosmala.

Ukonstytuował się nowy Zarząd Świętokrzyskiej Federacji Sportu, powołano nowe Komisje i podzielono obowiązki.

W dniu 17 września odbyło się pierwsze po wyborach spotkanie Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Ukonstytuował się skład Zarządu. Zebrani jednogłośnie przyjęli propozycję Prezesa Roberta Janusa i na wiceprezesa wybrali Grzegorza Kędzierskiego, natomiast na skarbnika Stanisława Hojdę. Powołano dwie nowe Komisje : statutową oraz programową, przed którymi już od jutra wiele pracy. Mają one przygotować szczegóły dotyczące zmian prawnych jak również programowych w tym min. Projektu „Olimpiady Świętokrzyskiej” Powołano również pełnomocnika ds. kontaktu z mediami. W zebraniu uczestniczyli wszyscy członkowie Zarządu , przewodnicząca Komisji Rewizyjnej oraz Dyrektor biura.

Skład Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu :

Robert Janus                    – Prezes Zarządu

Grzegorz Kędzierski        – wiceprezes Zarządu

Stanisław Hojda               – skarbnik

Marta Orłowska               – członek Zarządu

Małgorzata Golec            – członek Zarządu

Grzegorz Bażant              – członek Zarządu

Roman Wołowiec            – członek Zarządu

 

Skład Komisji Rewizyjnej:

Małgorzata Karyś             – przewodnicząca

Wiesław Rożej                  – wiceprzewodniczący

Wojciech Imiołek            – członek

 

Komisja Programowa:

Marta Orłowska

Małgorzata Golec

Grzegorz Bażant

 

Komisja Statutowa:

Roman Wołowiec

Stanisław Hojda

Tomasz Rokicki

 

Pełnomocnik Zarządu ds. kontaktów z mediami

Łukasz Korus

Walny Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy ŚwFS w Kielcach.

Dnia 9 września 2020 roku odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach.

Zebrani  delegaci w pierwszej kolejności wysłuchali i jednogłośnie, bez żadnych zastrzeżeń przyjęli sprawozdanie ustępującego zarządu oraz komisji rewizyjnej za lata 2016-2020, udzielając im absolutorium.

Następnie zostały przeprowadzone wybory na Prezesa, Zarząd oraz Komisję Rewizyjną Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach.

Nowym prezesem został wybrany Robert Janus.

W skład nowego zarządu weszli również: Grzegorz Kędzierski, Stanisław Hojda, Roman Wołowiec, Marta Orłowska, Grzegorz Bażant i Małgorzata Golec.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Wiesław Rożej, Małgorzata Karyś i Wojciech Imiołek.

Na przyszły tydzień zaplanowane jest pierwsze posiedzenie, na którym nastąpi ukonstytuowanie nowo wybranego Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach.